ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 3876441
*
nr 387 6441
Pigtittare
1800-tal, H, 76
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 november 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/11 23:12:36
1
100 kr
17/11 12:35:41
2
300 kr
17/11 20:07:19
1
200 kr
17/11 20:07:43
1
300 kr
17/11 20:08:07
1
350 kr
19/11 17:45:54
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03
-
8195 Spegel
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
*
Pigtittare
nr 387 6441
Pigtittare
1800-tal, H, 76
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 november 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/11 23:12:36 | 1 | 100 kr |
| 17/11 12:35:41 | 2 | 300 kr |
| 17/11 20:07:19 | 1 | 200 kr |
| 17/11 20:07:43 | 1 | 300 kr |
| 17/11 20:08:07 | 1 | 350 kr |
| 19/11 17:45:54 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03 -
8195 Spegel
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07



